Zamień samochód na rower !

0
Zamień samochód na rower !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamień samochód na rower !

 

Środowisko Ci podziękuje.

 

Jazda rowerem jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym ! Rowery elektryczne również zaliczają się do tej statystyki. Jak wylicza Europejskia Federacja Cyklistów w przypadku rowerów emisja dwutlenku węgla (CO2), biorąc pod uwagę m.in. cały "cykl życiowy" sprzętu, wynosi w przeliczeniu na 1 osobę 21 gramów na każdy pokonany kilometr. Natomiast jazda samochodem emituje średnio aż 271 g CO2 na każdy przejechany kilometr w przeliczeniu na jednego pasażera. Nieco lepiej wypada transport autobusowy 101g.

 

Omijaj korki

 

Korki to bez zwątpienia zmora dużych miast. Stanie w korkach wiąże się nie tylko ze stratą czasu, ale również ze stresem. Dojazd do pracy rowerem pozwoli Ci uniknąć korków, zaplanowanie poranka będzie o wiele prostsze, bo czas jaki zajmie Ci dojazd do pracy będzie zawsze niemal identyczny.

Jako efekt uboczny porannego dojeżdżania do pracy rowerem można uznać wyprodukowane endorfiny, często nazywane hormonem szczęścia, który działa jak naturalny środek przeciwbólowy.  Czego chcieć więcej o poranku ?

 

Ruch to zdrowie

 

Zamiana samochodu na rower, nawet stopniowa, niesie za sobą mnóstwo zalet. Zrzucenie zbędnych kilogramów, zniwelowanie zadyszki przy wchodzeniu na 4 piętro oraz lepsze samopoczucie. Dzięki wprowadzeniu do codziennej rutyny jazdy na rowerze wspomagasz kondycję serca oraz całego układu krwionośnego. Pomaga to uniknąć tak groźnych i częstych schorzeń jak miażdżyca, zawał serca lub udar.

 

Nie jesteś jeszcze przekonany ?

 

Z ekonomicznego punktu widzenia jazda na rowerze to doskonała oszczędność. Pomyśl tylko co mógłbyś zrobić z pieniędzmi których nie wydasz na paliwo, ubezpieczenie, naprawy….

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl